Персональний сайт Катерини Сопової Незвичне використання «BIG MAG» із логотипами Apple Inc. - Катерина Сопова - Персональний сайт

Незвичне використання «BIG MAG» із логотипами Apple Inc.

У центрі Києва, на Майдані Незалежності, по вул. Хрещатик, 13/2 знаходиться магазин з наступною вивіскою:

img_9230

Які асоціації виникають у споживача від таких розрізняльних елементів вивіски (слів та логотипів)?

Мабуть, у першу чергу привертає увагу словосполучення «BIG MAG» і виникає асоціація із компанією McDonald’s, а саме відомим гамбургером, що продається під назвою «BIG MAС». Проте, будь-які інших позначення, що вказують на Макдональдз, який, до речі, знаходиться через будинок, на вивісці відсутні. Невже «ГАСТРОНОМ» вирішив привернути увагу споживача, шляхом використання назви добре відомого гамбургеру, що продається за рогом?

Однак, далі ми бачимо логотипи компанії Apple Inc., які зареєстровані за Мадридською системою і охороняються на території України. Крім відомого логотипу apple_lightbox – торговельна марка за міжнародною реєстрацією № 1014459, компанії Apple Inc. належить логотип 957643  – торговельна марка за міжнародною реєстрацією № 957643. Інші написи на вивісці, такі як «Техніка», «Аксесуари», «Ремонт» та «Trade-in» вказують на те, що тут продається техніка, а саме продукція компанії Apple. При цьому, магазин з такою назвою та адресою, у списку авторизованих точок продажу і авторизованих сервісних центрів в Україні, на сайті apple.com не зазначений.

Поєднання логотипів компанії Apple Inc. разом із написами, що свідчать про продаж техніки Apple може викликати іншу асоціацію щодо словосполучення «BIG MAG», а саме як імітацію від «BIG MAC», що означає «Великий Мак» (комп’ютер), оскільки слово «MAC» є назвою комп’ютера компанії Apple (торговельна марка за міжнародною реєстрація №919238).

Словосполучення  «BIG MAG» може також сприйматись як «BIG MAGAZINE», що може означати «Великий магазин» чи «Великий журнал». Одна вивіска, а така кількість асоціацій.

Тож у нас питання до всіх. Які асоціації виникають у Вас при знайомстві з вивіскою магазину?

І питання, до спеціалістів у сфері інтелектуальної власності. Чи може вважатись порушенням прав інтелектуальної власності використання слова «BIG MAG» магазином техніки Apple? І хто може в даному випадку подавати позов до суду – компанія McDonald’s чи Apple Inc.?