Персональний сайт Катерини Сопової Концепція реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності - Катерина Сопова - Персональний сайт

Концепція реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності

14188639_1178744732183173_4755822267078212716_o

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 23 серпня 2016 року № 585 «Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади державної системи правової охорони інтелектуальної власності» та розпорядження від 23 серпня 2016 року № 632-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні». Документи підготовлено Мінекономрозвитку на виконання положень Концепції реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні та Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік.  Постановою передбачається:

ліквідація Державної служби інтелектуальної власності (ДСІВ);

покладення функцій з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності на Мінекономрозвитку;

передача цілісних майнових комплексів державного підприємства “Укрпатент”, державної організації “Українське агентство з авторських та суміжних прав” та державного підприємства “Інтелзахист” зі сфери управління ДСІВ до Мінекономрозвитку.

Під час зустрічі з працівникам “Укрпатенту” Степан Кубівв та Lena Minitch ще раз розповіли про алгоритм реформування цієї сфери.

→ Перше завдання – інституційні зміни (запровадження прозорої дворівневої структури державного управління сферою інтелектуальної власності).

→ Друге завдання – реорганізація системи колективного управління майновими авторськими правами у відповідності до європейських стандартів;

→ Третє завдання – удосконалення національного законодавства та виконання вимог Угоди про асоціацію в частині охорони та захисту прав інтелектуальної власності.

Прийняті інституційні зміни передбачають створення Національного офісу інтелектуальної власності (НОІВ), який у свої роботі керуватиметься принципами прозорості. НОІВ об’єднає в собі функції Укрпатенту та Державної служби інтелектуальної власності. Тут буде запроваджено єдине вікно з видачі патентів (свідоцтв), підвищиться якість охоронних документів, буде гарантовано європейський сервіс, а діяльність органу забезпечуватимуть висококваліфіковані кадри.

В транзитний період, до створення НОІВ Укрпатент буде підпорядковуватись Мінекономрозвитку. Міністерство також тимчасово виконуватиме функції Державної служби інтелектуальної власності після її ліквідації.

Джерело: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України